Jakich języków uczymy się najczęściej?

Pierwsza myśl, jaka nam przychodzi do głowy, gdy pomyślimy o najpopularniejszym języku w Polsce to oczywiście angielski. Nie będziemy w błędzie, ponieważ to on oczywiście króluje. Zaryzykować możemy też stwierdzenie, że w mowie potocznej wykorzystujemy codziennie mnóstwo wyrażeń z tego języka. Zdarza się to w rozmowach ze znajomymi, ale bardzo często w pracy, w szczególności, gdy pracujemy dla większych zagranicznych firm. Pytanie nasuwa się jednak, jakie inne języki, poza angielskim są u nas popularne.

Niemiecki – drugi pod tym względem;

Myślę, że numer dwa również nie będzie zaskoczeniem — jest to język niemiecki. Stosunkowo prosty do nauki, o dość sztywnych regułach nie powinien przysporzyć problemu podczas nauki. Badania pokazują, że do płynnego opanowania języka wystarczy około 400 godzin pracy nad nim. Jego popularność możemy powiązać z dość dynamicznym rozwojem kontaktów biznesowych pomiędzy naszymi krajami. Rosnący eksport produktów i usług do Niemiec jest zapewne głównym czynnikiem, który napędza trend nauki. Jeszcze parę lat temu na miejscu drugim, mieliśmy inny najbardziej popularny język obcy, który dziś zajmuje miejsce trzecie.

Hiszpański — ostatni na podium;

Mimo że potrafi przysporzyć wiele problemów jeśli chodzi o wymowę, to rekompensuje to prostą i łatwą do zrozumienia gramatyką. Co do zasad pisowni, to wszystkiego można się nauczyć na pamięć, tak z wymową bywa trudniej — dlatego też stawiamy tak duży nacisk w naszych kursach właśnie na ćwiczenie wymowy. Dzięki regularnej pracy jesteśmy w stanie szybko to przyswoić.

Jak szybko się ich nauczyć?

Na przykład korzystając z naszych kursów — każdy z tych języków jest dostępny w naszej ofercie. Na Facebook’u publikowaliśmy również cykl porad, jak dodatkowo wspomóc swoją naukę w domu — warto z nich skorzystać!