Jak zapamiętywać słówka angielskie.

Słownictwo jest istotną częścią nauki języka angielskiego. Im więcej obszarów jego zastosowania, tym bardziej rozbudowane i wszechstronne jest aktywne słownictwo. Jak można to osiągnąć? Ktoś zapamiętuje słowa, słysząc raz, a ktoś dokładnie uczy się każdego słowa i nie czuje swobody w mowie. Jak zapamiętywać słówka angielskie? W języku angielskim jest wiele różnych słów. Aby je zapamiętać, wiele osób robi długie listy i próbuje je zapamiętać. Niestety ta metoda jest bardzo nudna i nieskuteczna. Zamiast tego należy używać nowych i stale potrzebnych słów, wtedy uda się dobrze zrozumieć i zapamiętać ich znaczenie. Warto prowadzić pamiętnik i codziennie zapisywać nowe słowa. Nie trzeba wszędzie nosić ze sobą grubego notesu: można stworzyć elektroniczny pamiętnik, na przykład pobrać odpowiednią aplikację na smartfon.

Co zrobić, aby efektywnie zapamiętywać słówka angielskie?

Warto spróbować zapisać, gdzie i kiedy po raz pierwszy usłyszało się lub przeczytało nowe słowo.Ta rada może wydawać się dziwna, ale ta metoda naprawdę pomaga zapamiętywać słowa, tworząc dodatkowe skojarzenia. Jeśli ktoś sam uczy się angielskiego lub doskonali wiedzę zdobytą w szkole językowej, nowe słowa mogą pojawić się w książkach, filmach, mediach i w życiu codziennym. Należy wypowiadać je na głos.To kolejny sposób na tworzenie skojarzeń, tym razem pomiędzy graficznym obrazem słowa a jego brzmieniem. Ponadto będzie się lepiej przygotowanym do używania nowego słowa w rozmowie.

Jakie angielskie słowa będą najbardziej przydatne? Najlepiej zapamiętywane są te, których się naprawdę potrzebuje. Kiedy ktoś zaczyna uczyć się nowego języka, nie musi zapamiętywać imion wszystkich zwierząt w zoo. Wystarczy nauczyć się słów, które naprawdę się przydają. Ale jak ustalić, które z nowych słów będą przydatne? Jeśli często chodzi się do restauracji, przydadzą się słowa kluczowe związane z obsługą restauracji i jedzeniem. Słowa takie jak zakupy i transport prawdopodobnie się przydadzą.

Jak zapamiętywać angielskie słowa: podejście oparte na celu i potrzebie?

Jak już wspomniano, znaczenie celu w nauce języków jest bardzo ważne? To nie tylko sprawi, że proces uczenia się będzie bardziej efektywny, ale także ułatwi naukę angielskich słówek. Dlaczego? Ponieważ będzie wiadomo, na jakim słownictwie się skupić i nie trzeba będzie skakać z tematu na temat. Jeśli ktoś projektuje statki, nie musi często używać słownictwa lekarzy. Dlatego podczas nauki języka dla rozwoju zawodowego trzeba skupić się na tematach związanych z wykonywanym zawodem. Jeśli potrzebny jest język do podróży, znajomość głębi nauk politycznych w języku angielskim może nie być zbyt przydatna, ale sposób nawigacji na lotnisku jest w sam raz. W przypadku nauki języka dla siebie lepiej skupić się na ogólnych tematach: rodzina, przyjaciele, hobby, restauracje, podróże itp. Do wszystkich powyższych można dodać naukę angielskich słów w oparciu o zainteresowania.

Nauka słówek angielskich na podstawie sposobu postrzegania

Ważne jest, aby wizualizacje przekazywały wszystkie informacje oczami: czytanie, włączanie napisów podczas oglądania filmów i wykładów, rysowanie obrazków i grafiki. Dla odbiorców ważne jest, aby skupić się na podcastach, muzyce, audiobookach, wiadomościach, ponieważ ważne jest, aby wszystko sprawnie wpadało do uszu. Kolejnym narzędziem jest głos: nagrywanie na dyktafon, słuchanie i zapamiętywanie słówek angielskich.

Zapamiętywanie słówek angielskich na podstawie popularności metod

  • Stara, ale wypróbowana i prawdziwa sztuczka – pisanie nowych słów na fiszkach. Może być kilka opcji: napisanie słowa po jednej stronie karteczki, a tłumaczenie po drugiej. Lub przyklejenie oznaczenia obrazkowego obok angielskiego słowa. Można także napisać słowo w zdaniu. Istnieje wiele opcji, ale ta metoda naprawdę działa. Najważniejsza jest systematyczność.
  • Założenie swojego własnego słownika. Najpierw należy zapisać najprostsze słowa: nazwy przedmiotów, produktów, pozdrowienia. A potem przejść do słów, których się używa, na co dzień. Na przykład te, które pomogą w pracy. Powtarzać słowa zapisane w słowniku, co 3-4 dni. Wracać od 10 do pierwszej strony, co 1-2 miesiące.
  • Używanie komputera. Jeśli ktoś często siedzi przy komputerze, może wykorzystać ten czas bardzo użytecznie. Nie przeglądać różnych witryn w poszukiwaniu wiadomości, ale uczyć się angielskiego w różnych specjalistycznych zasobach. Na przykład wyszukiwać produkty w głównych anglojęzycznych sklepach internetowych w języku angielskim. I można umilić sobie czas i zapamiętać kilka nowych słów, a może coś kupić.
  • Otoczyć się nowymi słowami. Gdzie spędza się większość czasu? Przy telewizorze, biurku, laptopie? Umieścić w tych miejscach karty lub notatki ze słówkami angielskimi. Ciągle powtarzając te same słowa, a za kilka dni uda się je zapamiętać. Następnie zmienić karty i powtórzyć słowa, których już się nauczyło.

Zapamiętywanie słówek angielskich na podstawie ilości wolnego czasu

Jeśli ktoś ma dużo czasu i poświęca go jak najwięcej nauce nowych słówek angielskich i zasad gramatycznych, może skorzystaj ze wszystkich powyższych metod, a zobaczy, które z nich są najbardziej skuteczne. Jeśli ma bardzo mało czasu, może skorzystać z telefonu w każdej wolnej chwili.To nie tylko źródło zadań i nowości z pracy, ale także świetny pomocnik. Jest zawsze tam, zawsze włączony, Internet też nie jest teraz problemem. Dzięki temu z łatwością uda się nauczyć słówek online lub korzystając z różnorodnych aplikacji.

W każdym razie warto skorzystać z kursów językowych stacjonarnych i online i powierzyć swoje szkolenie profesjonalistom. Ponieważ program kursu jest zaprojektowany w taki sposób, aby nauka angielskich słówek była jak najłatwiejsza i najskuteczniejsza. W szkole językowej wykorzystuje się naturalną technologię uczenia się słów poprzez rzeczywistą komunikację, wplata się w swoje życie zapamiętywane słowo.Tutaj słowo musi być żywe i możliwe do zastosowania. Korzystając z tej technologii nauka przebiega szybko i sprawnie od podstaw, każdy kursant wyposażony zostaje w obszerne słownictwo, a jest to doskonała technika zapamiętywania słówek angielskich, która sprawia, że słowa pozostają w pamięci na zawsze.