Jakie korzyści daje nauka z lektorem?

Nauka języków obcych

Chyba każdy już wielokrotnie słyszał o niezliczonych korzyściach wynikających z nauki języków obcych. Jako przykład można wymienić umiejętność przyswajania źródeł w innym niż rodzimy języku oraz możliwość komunikowania się z ludźmi z innych krajów zarówno w celach towarzyskich, jak i związanych z wykonywaną pracą. Dlatego nie ma co się dziwić, że nauka języków obcych staje się coraz bardziej powszechna, a język angielski, nauczany już na etapie szkoły podstawowej, a czasem nawet przedszkola, coraz częściej jest traktowany jako absolutne minimum. Skoro więc odpowiedź na pytanie „czy warto uczyć się języków obcych?” jest już znana i dość oczywista, warto pochylić się nad pytaniem, jak najlepiej to robić?

Nauka samodzielna

Najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem wydaje się być nauka samodzielna, najczęściej online. W internecie dostępnych jest mnóstwo kompletnych kursów, zestawów ćwiczeń, czy też aplikacji systematycznie planujących naszą naukę. Zaletą tego rozwiązania jest całkowita elastyczność w zakresie czasu nauki, który możemy wyznaczyć sobie tak, jak nam tylko pasuje. Jednak nauka samodzielna ma także swoje wady, wśród których można wymienić możliwość wyrobienia sobie złych nawyków czy brak szansy na rozmowę z drugą osobą przy użyciu poznawanego języka.

Nauka z lektorem

Rozwiązaniem tego problemu jest nauka z lektorem. Lektor to po prostu nauczyciel danego języka. Może on poprowadzić ucznia przez naukę z uwzględnieniem jego indywidualnych predyspozycji, a nie całkowicie schematycznie, jak chociażby aplikacja. Lektor pomoże również wyplenić w zarodku błędy wymowy i inne wyrabiane złe nawyki. I choć często musimy więcej zapłacić i, zwłaszcza w przypadku zajęć grupowych, dostosować swój czas, uważam, iż jest to zdecydowanie opłacalne poświęcenie, ponieważ nauka przyjdzie nam łatwiej, szybciej, poprawniej i praktyczniej.